Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËAlbina Kelmendi elektrizon skenën e Eurovizionit

Albina Kelmendi elektrizon skenën e Eurovizionit

Albina Kelmendi dhe familja e saj kanë përfaqësuar Shqipërinë në gjysmëfinalen e dytë të Eurovizionit në skenën e Liverpulit.

Kënga “Duje” mori duartrokitje dhe brohorima, ndërsa performanca ishte e kuruar deri në detaj.

Përfaqësuesit e vendit tonë u ngjitën në skenë të 14-tët, nga 16 performanca në total.

Kënga “Duje” mban numrin 14 dhe të gjithë shqiptarët do të kenë mundësi të votojnë për 15 minuta në orën 22:00.

Nga nata e parë e Eurovizionit, në finale shkuan Norvegjia, Serbia, Portugalia, Kroacia, Zvicra, Izraeli, Moldavia, Suedia, Çekia dhe Finlanda.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: