Wednesday, June 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËAlebeaj i qahet Celibashit, “Mediat s’më njohin si kryetar të PD”

Alebeaj i qahet Celibashit, “Mediat s’më njohin si kryetar të PD”

Kryetari i komanduar e PD-së, Enkelejd Alibeaj ka kërkuar në KQZ që medias t’i ndalohet etiketimi i ish kryeministrit Sali Berisha si kryetar të Partisë Demokratike.

Kryetari i KQZ Ilirjan Celibashi është shprehur se mediat e vendosin vetë politikën e tyre editoriale dhe se për ëktë nuk ka ndërhyrje as të AMA-s e as të KQZ.

Ai u bëri thirrje KQZ dhe AMA-s të ndalojnë përdorimin e emrin, logo-s dhe simboleve të partisë të PD-së nga subjekte të tjera zgjedhore, dhe të nisin një hetim administrativ ndaj mediave që sipas tij po konfuzojnë votuesin duke e cilësuar Sali Berishën kryetar të partisë.

 Nuk flitet për pikëpamjet e qëndrimet që media të caktuara mbajnë ndaj udhëheqësve të ndryshëm politik por të një fakti juridik. Nëse ky fakt do pasqyrohet siç duhet, atëherë nuk ka pse presim përgjigje nga AMA. Çështja e politikës editoriale apo qëndrimet e tyre, është në tërësisht në vlerësim të tyre, as KQZ as AMA nuk  ndërhyn dot. Ne kemi detyrimin të bëjmë me dije këtë fakt juridik. E konsiderojmë të përfunduar me këtë vendimmarrje pa patur nevojë pë përgjigje formale nga ana e AMA-s”- tha ai. Express

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME