Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAMbreti Charles III merr fronin

Mbreti Charles III merr fronin

Mbreti Charles III mori fronin zyrtarisht sot në ceremoninë e kurorëzimit.

Kryepeshkopi bie në gjunjë përpara monarkut përpara se t’i premtojë besimin e tij Charles III.

Edhe Camilla u kurorëzua si Mbretëreshë.

Gjatë ceremonisë u këndua disa herë “Zoti e ruajtë Mbretin” nga kryepeshkopi dhe nga kongregacioni.

Këmbanat e abacisë ranë, tingëlluan boritë dhe përshëndetjet me armë u dëgjuan në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.

Ceremonia po mbahet në Kishën Mbretërore në Westminster Abbey.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: