Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETArrestohen 2 shqiptarë me 17 kg kokainë në makinë

Arrestohen 2 shqiptarë me 17 kg kokainë në makinë

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane me 17 kg kokainë. Operacioni nisi të enjten pasdite në periferi të Latina, ku karabinierët e komandës së stacionit Borgo Grappa u angazhuan në aktivitetet e kontrollit rrugor të zgjeruara me nxitjen e kolonelit Lorenzo D’Aloia, komandant provincial.

Pasi identifikuan dy subjektet, të dy me origjinë shqiptare, policët vendosën të vazhdonin me një kontroll më të thelluar. Ata po udhëtonin me një furgon Fiat Ducato.

Ajo që nxiti dyshimet e hetuesve dhe motivoi kërkimet ishte nervozizmi që të dy nuk mund ta fshihnin. Dhe në fakt në bordin e mjetit, brenda një kontejneri të ngjashëm me një kovë të madhe, kishte kokainë, gjithsej 17 kilogramë.

Një sasi rekord në kuadër të operacioneve antidrogë të kryera nga forcat e policisë vitet e fundit në territorin e kryeqytetit Pontin. Të dy përfunduan në burg në dispozicion të autoritetit gjyqësor për marrjen në pyetje të vërtetimit, ndërkohë që hetimet vazhdojnë të përcaktojnë rolin e tyre në trafikun lokal dhe ndërkombëtar të drogës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME