Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAspak i penduar/ Del në gjykatë shqiptari që vrau ish gruan: A...

Aspak i penduar/ Del në gjykatë shqiptari që vrau ish gruan: A do të caktoni avokat për mua?

Disa orë pas krimit të rëndë, shqiptari Renato Muhaj ka dalë para gjykatës në SHBA, pasi akuzohet për tetë vepra penale, me e rënda ajo e vrasjes së ish-partneres Suela Saliaj.

Prokuroria e Largo në Florida, thotë se krimet e 34-vjeçarit erdhën dhe u përkeqësuan në një hark të shkurtër kohor, ndërsa tanimë duket se koha kur ai do të lërë qelinë do të jetë e largët.

Gjyqtari i lexoi shqiptarit listën e gjatë të akuzave që rëndojnë mbi të, i vendosi 50 mijë dollarë si garanci pasurore dhe ashtu siç artikuloi shifrën, e njoftoi se nuk do të ishte e mundur ta përdorte këtë të drejtë, për shkak të akuzës së vrasjes së shkallës së parë.

Në seanca gjykatësi u sigurua se Muhaj nuk do të jetë më në gjendje të shohë vajzën e tij, nëse ndonjë ditë do të dalë nga burgu.

Vetë 34-vjeçari në gjykata nuk ka shfaqur asnjë lloj emocioni, ndërsa pyetje e vetme e tij ishte: “A do caktoni avokat për mua?”.

Ndërkohë që gjyqtari i tha “Po”, duke shtuar se avokati i tij ishte në sallë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME