Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËBegaj dekoron këngëtaren Rita Ora me titullin ‘Naim Frashëri’

Begaj dekoron këngëtaren Rita Ora me titullin ‘Naim Frashëri’

Presidenti i Republikës Bajram Begaj dekoroi me Titullin  “Naim Frashëri” artisten e mirënjohur Rita Ora me motivacionin; “Në vlerësim të kontributit të dhënë në lartësimin e vlerave artistike dhe njerëzore përmes artit. Me mirënjohje për aktivitetin dhe rolin e saj si ambasadore në çështje me ndjeshmëri të lartë kombëtare dhe globale”.

“Jam i sigurt se ky nderim sot mbart vlerësimin e çdo artdashësi në Shqipëri, Kosovë dhe kudo në botë. Janë miliona njerëz që mendojnë se ti je shembulli më i qartë se kur talenti dhe dimensioni njerëzor ndërthuren së bashku, krijojnë vlera të jashtëzakonshme që frymëzojnë globalisht”, u shpreh presidenti ne ceremoninë e rastit, duke iu drejtuar familjarëve, miqve, të ftuarve dhe përfaqësuesve diplomatik të pranishëm.

Të martën në orën 20:00 të mbrëmjes këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, do të performojë në sheshin ‘Skënderbej’.

Të gjithë do të kenë mundësi të shijojnë përformacën, pasi koncerti do të jetë falas për të gjithë qytetarët.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d