Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIBelind Këlliçi denoncon abuzimet në kompaninë Albpetrol

Belind Këlliçi denoncon abuzimet në kompaninë Albpetrol

Një denoncim mbi shpërdorimin e parave të shqiptarëve në kohën kur qeveria “nikoqire” ka rikthyer sloganet e kursimit. Trajnime apo trajtime? Përzgjedhje sipas orekseve të drejtorit.

Lexoni mesazhin

Sot kemi 5 pyetje shume te thjeshta per ju zoti kryeminister

1.A jemi ne ne kushtet qe edhe me leke te dhena nga te tjere te shpenzojme rreth 50 mij dollare per trajnime ne thonjeza ne Malajzi………….. vendet te cilat nje bilete sot kushton 2000 euro?

Klejdi Cenmurati (CEO i Albpetrol) sot dergon per trajtim financiar rrisku keshilltaren e tij personale, R.H juriste per trajnim

Ky klejdi Juaj con vajza te reja jurist pa piken e lidhjes me as dy vjet pune ne albpetrol pikerisht oer keto shifra maramendes , punonjesja O.C verifikoni sa vite pune ka aty

Punonjesja K.M mos e pyet me qe ben edhe punen e sekretares se Klejdit

Punonjesja A.B qesharake qe nuk di asnje fjale anglisht dhe se dime se si do kuptoje,do flase e do shpjegoje ne kete trajnim

2.A mund te verifikoni zoti km se trajnimi eshte 5 dite nga ata 17 deri me 21 tetor, perse do duhet te shkojn e te presin biletat tre dite para dhe dy dite pas?

3.A mund ten a informoni se kush hotel eshte pronotuar per 5 persona ne fushen e financave dhe me sa leke eshte nata per nje person?/ do shokoheni ne ate cka zgjedhje eshte bere pasi hoteli duhet te jete ne qender se skan shkuar per trajnim duket

4.Pyetja qe vjen normal eshte ky trajnim eshte se ka ardhur ftese qe andej apo jane zonjat ne fjale qe kane kerkuar te jene ne keto vende me cmime marramendse.

5.Sa eshte Phi-ja e rregjistrimit per nje person?

6.Sa inxhiniere,sa economist,sa financier ka sot albpetroli dhe pse shkojne pikerisht keta?

7Kush eshte kriteri I percaktimit te emrave nga Zoti cenmurati,vjetersia, mosha, eksperienca,standarti apo servilizmat e shthurja e parase per qefe lart e poshte me preteksin se sjan leket e mia

Jane plot 50 mij dollare per 5 persona ne vendet qe smunet te shkoj gjithkush me preteksin se jan te kontraktoreve, Po po jane sigurisht qe te perdoren me efikasitet dhe me karar s me kaq para mund te shkonin tre ose kater grupe me specialist anekend albpetrolit

Zoti kryeminister ky eshte kursimi I energjise?

Kshu eshte kur vini ne krye ne kompani nafte filozof qe ska punuar kurr drejtor

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME