Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËBerisha në mal dhe Meta në det

Berisha në mal dhe Meta në det

Sali Berisha po tregon se mbetet në formë të mirë fizike. Sot ka postuar foto nga malet e larta të Veriut, ku ka shkuar për fundjavë.

Ndërkohë ish-Presidenti Meta, tashmë kryetar i Partisë së Lirisë, ka postuar nga bregdeti në Gjirin e Lalzit.

Të dy janë në opozitë dhe kanë premtuar për një vjeshtë me protesta të pandalshme kundër Kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit po shijon bregdetin e Vlorës e akoma nuk ka postuar foto si Berisha dhe Meta.

Burime të rezervuara tregojnë se Edi Rama buzë detit po skicon ligjin e përjashtimin të nongratave dhe atyre që akuzohen për dosje të kohës së qoftëlargut.

Berisha po lufton në gjykatën e Parisit kundër sekretarit amerikan të Shtetit, Blinken, kurse Meta mezi po pret shtatorin për të rrethuar kryeministrinë.

Në foto: Sali Berisha, datë 7 gusht 2022

Në foto: Ilir Meta, datë 7 gusht 2022

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME