Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËBerisha: Rikthimi im, si i Steve Jobs!

Berisha: Rikthimi im, si i Steve Jobs!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka krahasuar rikthimin atë të Steve Jobs në krye të Apple.

Sali Berisha: Merr një listë dhe listo 100 politikanë, dhe le të provojnë rikthimin.  E provoj Jorgo Papandreu. Është multimilioner dhe me lidhje të jashtëzakonshme ndërkombëtare. Do kthehem tha. Erdhi koha të kthehem unë. Ta marr partinë tha. Morri 2.7%. Dhe kthimi i nderuar zotëri, nuk vjen se do ti. Ka një kimi dhe alkimi krejtësisht tjetër. Është i rrallë. Fati im është identik me Steve Jobs. Ai nuk dha dorëheqjen unë dhash dorëheqjen. Ata më vunë shkelmin në mënyrën më të turpshme, të cilën nuk e përtypi askush. Dhe Steve u rikthye. Fatmirësisht Lili punoi për mua, por e shoqja e Jobs, punoi kundër Steve. Apple, kur Steve i vunë drunin, u rikthye dhe e bëri Apple kompaninë më gjigante të botës. Kthimi im nuk është s’po them me gjeneralin De Gold, por ja po them Steve Jobs.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME