Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIBlektorët po i falimentojnë qëllimisht, me interes qumshti pluhur

Blektorët po i falimentojnë qëllimisht, me interes qumshti pluhur

Blektorët janë vendosur përpara sfidës të vështirë. Çmimi i qumshtit bie ndjeshëm e kjo përkthehet në faliment të punës së tyre.

Me gjithë protestat e realizuara duket se në fakt rënie drastike e çmimit nuk është e rastësishme. Qeveria është kujdesur që interesi për qumshtin bio të ulet e të rritet importi i qumshtit pluhur.

Për të gjithë barinjtë e blektorët e Shqipërisë që prej ditësh protestojnë për uljen drastike të çmimit të qumshtit bio.
Më poshtë me dokumente keni arsyen pse çmimi i qumshtit të bagëtive po ulet.
Arsyeja është se askujt nuk i intereson qumshti që prodhojnë blektorët shqiptar. Është duke u krijuar terren i lehtë për importuesit e qumshtit pluhur.
Udhëzimi i mëposhtëm tregon se “përjashtohen nga detyrimet doganore, taksat importuesit e qumshtit pluhur”.

Pra, bëhuni gati të konsumoni qumshtin pluhur, hirrën e qumshtit pluhur dhe kremin e qumshtit pluhur.

Teksa blektorët po falimentojnë…..importuesit e pluhurit kancerogjen po lulëzojnë…..e gjitha kjo fal politikave të qeverisë sonë. E hënkshim gëzuar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME