Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBroja, në fushë me Chelsea, sheh ish-skuadrën të festojë

Broja, në fushë me Chelsea, sheh ish-skuadrën të festojë

Vazhdon fillimi negativ i Premier League për Chelsean. Në javën e pestë të kampionatit vjen humbja e dytë për Blues e Tuchel, të ndalur në shtatë pikë dhe të befasuar 2-1 me përmbysje në Southampton pasi kaluan në epërsi me Sterling. Skuadra tjetër londineze buzëqesh, Fulham fiton 2-1 ndaj Brightonit befasues deri tani. Dy takimet e tjera, Crystal Palace-Brentford dhe Leeds-Everton përfundojnë 1-1.

CRYSTAL PALACE-BRENTFORD 1-1
Një pikë për secilën skuadër që nuk janë ende në gjendje të fitojnë në këtë fillim sezoni dhe për këtë arsye mbeten në zonat e renditjes delikate. Zaha zhbllokon situatën pas një çerek ore nga nisja e pjesës së dytë, por kur gjithçka dukej e mbaruar, erdhi barazimi i papritur i Wissa në minutën e 88-të.https://hotfooth.coolvidup.com/embed/Lze1yJ8x8j071

FULHAM-BRIGHTON 2-1
Humbja e parë sezonale për Brighton, i cili mbetet ende në renditjen e lartë, e njëjta zonë europiane të cilës Fulham i afrohet falë fitores së sotme. Pas një pjese të parë të ekuilibruar, pjesa e dytë hapet në mënyrë spektakolare: Mitrovic dhe autogoli i Dunk kalojnë në avantazh vendasit në mes minutave 48′ dhe 55′, por kaluan vetëm katër minuta dhe Mac Allister shkurtoi diferencën për miqtë. Pastaj Brighton provoi sulmin përfundimtar, por muri londinez nuk shembet.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/UO9ViJ5ckYzD4

SOUTHAMPTON-CHELSEA 2-1
Një tjetër humbje e Chelseat që konfirmon startin negativ të kampionatit me dy disfata. Southampton përmbush një arritje të rëndësishme dhe bashkohet me Blues në renditje me shtatë pikë. I zakonshmi Sterling, veçanërisht në formë në këtë periudhë, firmosi avantazhin e Blues në minutën e 28-të, por gëzimi i Tuchel nuk zgjati shumë sepse mes të 31′ dhe të 45′ Lavia dhe Armstrong e përmbysën befasisht rezultatin. 24 minuta edhe për Armando Brojën, i futur në fushë në vend të Azpilicuetas në minutën e 66, por sulmuesi i kombëtares nuk arriti t’i bëjë keq ish-skuadrës së tij. Chelsea ishte i paaftë të sistemonte ndeshjen në pjesën e dytë dhe Hasenhuttl shpërthen nga gëzimi pas bilbilit të trefishtë.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/1LLzF5L1kU037

LEEDS-EVERTON 1-1
Leeds ngjitet në zonën Europë ndërsa mbërrin barazimi i tretë radhazi i Evertonit, skuadra e Lampard vazhdon të vuajë dhe mbetet me vetëm tre pikë. Goditje e kundërpërgjigje mes Gordon, që i dha kryesimin miqve në të 17′ dhe Sinisterrës që barazoi në të 55′, ndërsa më pas ekuilibri mbretëroi deri në fund.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/7dZmmzC2BnrDa

Premier League England
Crystal Palace 1-1 Brentford
Fulham 2-1 Brighton & Hove Albion
Southampton 2-1 Chelsea
Leeds United 1-1 Everton

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME