Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËÇantat qelqi ‘pushtojnë’ fushën e modës

Çantat qelqi ‘pushtojnë’ fushën e modës

Sado e zbehtë që mund të ketë qenë moda e Grammy-ve të këtij viti, fituesit e vërtetë të tapetit të kuq ishin padyshim Coperni, çantat prej xhami tw cilat u mbajtwn nga Doja Cat dhe Tinashe. Doja Cat veshi variantin blu të akullt dhe Tinashe modeloi një interpretim të kuq.

A është fushata e re e Coperni e ardhmja e teknologjisë së modës?

Për një markë që nuk njihet saktësisht si një element kryesor i tapetit të kuq, të kesh dy vendosje të mëdha në një ngjarje të profilit të lartë ishte një grusht shteti i madh për labelin e zhurmshëm parizien. Vetëm pak ditë më vonë, Kylie Jenner postoi versionin e xhamit me brirë djalli në Instagramin e saj, me të njëjtin stil që Gigi Hadid debutoi në pasarelwn e vjeshtës 2022 në mars.

Aksesorët skulpturorë janë një pamje e çantës Swipe në formë ovale të firmës së Coperni dhe rezultat i një bashkëpunimi me markën e qelqit Heven me bazë në Nju Jork. Bashkëthemeluesit e saj (dhe çifti i jetës reale) Breanna Box dhe Peter Dupont u bashkuan me Josh Raiffe të studios Brooklyn Glass për të krijuar veprat e artit nga xhami.

Në të vërtetë, jo të tre çantat Heven të paraqitura në pistën e Coperni janë të njëjta, disa më transparente se të tjerat ka gjithashtu një stil të errët, reflektues argjendi/pasqyrë. Brirët e djallit janë një shenjë për karafat e djallit të pashëm të Heven’s.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME