Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËCfurku, vegla bujqësore nga Meta, tek e moshuara nga fshati Suk e...

Cfurku, vegla bujqësore nga Meta, tek e moshuara nga fshati Suk e deri tek Rama (foto e video)

Cfurku kjo vegël bujqësore e domosdoshme për bujkun është kthyer shumë e diskutueshme mes qytetarëve apo politikanëve dhe jo vetëm vendas por edhe të huaj.

Ish presidenti Ilir Meta u drejtua shqiptarëve se për të mbrojtur votën të mprehnin kosore, cfurqe (në anën figurative) flasim . Përmëndja e cfurkut u lakua aq shumë nga politika vendase sa dhe ndërkombëtarët e diskutuan shumë.

Edhe në rrjetet sociale një grua e moshur në zonën e Roskovecit teksa u intervistua ku po punonte në arë duke korrur e ngarkuar jonxhë me cfurk në dorë u drejtua duke thënë se Rama dhe politikanët e sotën duan me ktë duke treguar (cfurkun) duhen varur tha ajo.

Edhe ditën e djeshme Edi Rama mbetet mjeshtër në gjetjen e pozave që mbeten në memorien e lexuesit apo shikuesit.

Para dite publikoi një video duke pirë uji në çezmen e fshatit, ku siç tha “PS-ja ua solli ujin” dhe fotos te çezma i vuri diçiturën “Uj mër uj se u tha burri huj”. (shiko foton në fund).

Ndërsa foto me cfurk në dorë është me e veçantë dhe pozante se sa ajo me sëpatë në dorë kur ishte kryebashkiak i kryeqytetit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME