Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORECher i mohohet kujdestaria për djalin e saj 47-vjeçar

Cher i mohohet kujdestaria për djalin e saj 47-vjeçar

Përpjekja e Cher për të vendosur djalin e saj Elijah Blue Allman nën një kujdestari të përkohshme emergjente është mohuar për herë të dytë.

Të hënën, gjyqtarja e Gjykatës së Lartë të Los Anxhelosit, Jessica A. Uzcategui, mohoi mocionin e fundit  të fitueses së çmimit Grammy që Allman, 47 vjeç, të vendosej në një konservator, sipas Avi Levy, një nga avokatët e Allman.

Allman doli në gjykatë me ekipin e tij ligjor dhe gruan e tij,Marieangela King, ndërsa aktorja u shfaq në distancë. Gjykatësi vendosi kundër urdhrit të propozuar të Cher-it, sepse Allman dëshmoi se “ai ka menaxhuar financat e tij”, “ka një apartament” dhe “nuk konsumon dr0gë” pasi ka dorëzuar “disa teste”.

“Vendimi i Gjykatës këtë mëngjes përfaqëson një triumf të rëndësishëm për lirinë personale dhe autonominë ligjore të zotit Allman. Ne, në Cage & Miles, jemi të kënaqur me vendimin e Gjykatës për të refuzuar peticionin e përkohshëm të Cher-it për kujdestari, “tha Levy në një deklaratë sipas USA Today.

“Vendimi i Gjykatës nënvizon parimin se ruajtja është një masë e fundit, jo një mjet që duhet përdorur lehtë,” vazhdoi Levy. “Siç vuri në dukje Gjykata, nuk kishte prova të mjaftueshme të paraqitura nga Cher për të vërtetuar se ekziston një emergjencë për një kujdestari të përkohshme.”

Kërkesa u refuzua më parë në fillim të këtij muaji pasi Allman dhe avokatët e tij pretenduan se nuk kishin kohë të mjaftueshme për të shqyrtuar të gjitha dokumentet e përfshira në këtë rast. Data e gjyqit të së hënës pasoi një seancë që u zhvillua më 5 janar

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME