Wednesday, March 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTCR7, u prefsh në paqe Mbreti Pele

CR7, u prefsh në paqe Mbreti Pele

Cristiano Ronaldo ka postiar në.llogarinë e tij në rrjetin social instagram një dedikim për vdekjen e gjeniut të futbollit , brazilianit Pele.

Ja dhe mesazhi i Cristiano Ronaldos

Ngushëllimet e mia më të thella për të gjithë Brazilin, dhe në veçanti për familjen e z. Edson Arantes do Nascimento. Një “lamtumirë” e thjeshtë për Mbretin e përjetshëm Pelé nuk do të mjaftojë kurrë për të shprehur dhimbjen që aktualisht përfshin gjithë botën e futbollit. Një frymëzim për kaq shumë miliona, një referencë nga dje, sot, përgjithmonë. Dashuria që tregonte gjithmonë për mua ishte reciproke në çdo moment që ndamë, qoftë edhe nga larg. Ai nuk do të harrohet kurrë dhe kujtimi i tij do të jetojë përgjithmonë në secilin prej nesh futbolldashësve. U prefsh ne paqe mbreti Pele.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: