Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTShuhet “mbreti” i futbollit botëror, Pele

Shuhet “mbreti” i futbollit botëror, Pele

Pele, “mbreti” i futbollit i cili fitoi tre Kupa Bote dhe u bë një nga figurat sportive kryesore të shekullit të kaluar, ndërroi jetë të enjten, në moshën 82-vjeçare.

Braziliani i ishte nënshtruar trajtimit për kancerin e zorrës së trashë që nga viti 2021. Ai ishte shtruar në spital muajin e fundit me sëmundje të shumta. Agjenti i tij Joe Fraga konfirmoi vdekjen e mitit të futbollit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME