Thursday, March 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËDarka  e PL në qëndër të Fierit nxori zbuluar “të shiturit” e...

Darka  e PL në qëndër të Fierit nxori zbuluar “të shiturit” e saj tek PS.

Nga Xhemil Beharaj – Si çdo subjekt politik, institucion shtetëror apo privat edhe Partia e Lirlsë në kuadër të festave të fundvitit organizoi një takim me struktura të kësaj force politke në një lokal luksoz në qëndër të qytetit Fier.

 Kishte disa ditë që drejtuesit e kësaj force politike në Fier së bashku me deputeten që i përfaqson kishin menduar që kjo festë mos të ishte thjeshtë takim por diçka më shumë, modeste catering me muzikë live si dhe demostruan me anë të një dokumentari të shkurtër për punën e bërë afro dy vjet më pare në zgjedhjet për pushtet qëndror. Si thamë edhe më sipër takimi u organizua enkas në lokal në qëndër të qytetit e jo diku tjetër në periferi për të parë pjesmarrjen.

Në këtë takim u pane shumë fytyra të njohura që kishin punuar ngushtë e strukturat, diku diku u pane edhe pjestarë të opozitës sikundër disa “të besuar” të partisë që në fushatën e sapo kaluar premtuan punë të palodhur, hambar votash, fitoren e tre deputetëve të sigurtë nuk u dukën në këtë takim.

Pse?

Ja përse

Zonja Kryemadhi së bashku me drejtuesit e kësaj partie kishin përdorur një taktikë.

Çfarë?

Oganizimi I këtij takimi të kryhej në qëndër të qytetit Fier ku çdo qytetar ishte i lirë të shkonte. Pra antarësia apo drejtues grupseksionesh, ish drejtora deri dhe ata që dikur kishin  mbajtur poste kur ish LSI ishte në pushtet janë ende në pushtet të punësuar të tregonin se janë ende  anëtarë të ish LSI , sot Partia e Lirisë. Një pjesë nuk u duk duke u pëshpëritur se janë me partinë por që nuk vijnë dotë se janë në punë nga PS, janë ende drejtora apo drejtues sektorësh ende nga PS, k’tu duke lënë mënjanë ata që kishin “marr leje”.

Vlen të përmëndet fakti se në këtë takim u pane shumë fytyra e mosha të ndryshme të cilët që në pamje të pare dukeshin të rinjë e të reja energjik, intelektual, studentë që tashmë e kanë kuptuar politikën boshe , politikë fasade të PS dhe u bashkangjiten PL në Fier.

Askush nuk mashtrohet më por thjeshtë këta të dyzuar apo interesaxhinjë që kanë shfrytëzuar ish LSI apo sot PL nuk mund të vijnë si sahanlëpirsa  ku një pjesë të ditës thonë se punojnë dhe e duan me shpirt partinë dhe pjesën tjetër  rrinë lokaleve duke shitur e përgojuar apo duke qëndruar zyrave të “kundërshtarëve politikë” duke folur lart e poshtë koridoreve se s’kemi çfarë të bëjmë, jemi të punësuar e mbajmë familje. Askush nuk mund ti kapërdi këto prralla, thjeshtë nxorën në pah dyfytyrësinë dhe dogjën veten  dhe janë përdorur si limoni duke I shtrydhur e më pas flaken në plehra , ashtu si metoda tashmë shumë e përfolur dhe e përdorur nga lideri I tyre I PS Edi Rama

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: