Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShikoni dhe gjykoni ju.

Shikoni dhe gjykoni ju.

Nga Faik Basha – Muralja është një mesazh publik që shoqëron banorët e një qyteti në të përditshmen e tyre e si e tillë, duhet të ngjallë shpresë.

Çfar mesazhi mund të përcjellë një mural që nuk përfaqëson as një burrë artis dhe as një femër moderne. Një mural që kërkon të përhapë iden se familja nuk egziston.

Shikoni muralin në Gjakove, tradite, femër, kulturë dhe bukuri shqiptare.

Shikoni muralin në Londër, shpresë, dashuri, familje dhe e ardhmja.

Turp turp turp.

Nëse nuk do zgjoheni tani, një ditë do zjoheni pa dinjitet pa shpres dhe të dhunuar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME