Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDëbora zbardh Bulqizën, bien temperaturat

Dëbora zbardh Bulqizën, bien temperaturat

Prej dy ditësh vendi ynë është përfshirë nga moti i keq me reshje të dendura shiu dhe nga ulje e temperaturave. Por rënia e temperaturave ka sjellë edhe reshjet e para të dëborës në zonat malore. Mësohet se majat e maleve në Bulqizë janë zbardhur nga bora.

Flokët e para të dëborës janë raportuar edhe në Kukës, si dhe në Gramoz të Kolonjës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME