Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDënohet me 5 vite e 8 muaj burg Lefter Koka, Alqi Bllako...

Dënohet me 5 vite e 8 muaj burg Lefter Koka, Alqi Bllako i pafajshëm

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka është dënuar me 5.8 vite burg për akuzat lidhur me aferën e inceneratorin e Elbasanit. Ndërkohë është shpallur i pafajshëm dhe është liruar nga akuzat, ish deputeti i PS, Alqi Bllako, por vijon të mbetet në burg për shkak të akuzave që ka për aferën e inceneratorit të Fierit.

Denimet

Lefter Koka 8.6 me gjykim te shkurtuar, 5 vite e 8 muaj burg

Klodian Zoto 10 vite burg, gjykim i shkurtuar   6 vite e 8 muaj burg

Mirel Mertiti 10 me vite, gjykim i shkurtuar     6 vite e 8 muaj burg

Stela Gugallja 7 vite, gjykim i shkurtuar         4 vite e 8 muaj burg

Alqi Bllako shpallet i pafajshëm

Pellumb Abeshi 4 vjet, gjykim i shkurtuar       2 vite e 8 muaj burg

Bardhyl Cabiri 2 vjet burg

Jonida Zeqo 4 vjet, gjykim i shkurtuar   2 vite dhe 8 muaj burg

Serafin Papa 1 vit dhe 4 muaj burg

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME