Friday, June 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËDetaje/ Prova e parë në Eurovision

Detaje/ Prova e parë në Eurovision

Prova e parë në Eurovision, Albina dhe familja Kelmendi zbulojnë detaje. Që nga shamia e kuqe deri tek veshja

Është mbajtur pasditen e sotme prova e parë e Shqipërisë në skenën e Eurovison 2023. Albina dhe familja Kelmendi, kanë treguar pak nga performaca finale që do të japin në gjysmëfinalen e dytë të festivalit, që do të jetë më 11 maj në Liverpool të Britanisë së Madhe.

Siç edhe shihet në fotot e mëposhtme, ngjyra e zezë është tek e gjithë familja, ku pjesë e koreografisë do të jetë edhe shamia e kuqe.

Për herë të tretë Shqipëria përfaqësohet nga artistë kosovarë dhe hera e parë me një familje. ”Duje” është kënga që pritet të magjepsë Europën, me një performancë të fuqishme nga Albina, e cila ka treguar se ka një potencial dhe zë të magjishëm.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: