Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDigjet ruloti portugez në Levan - Tepelenë, vetëm dëme materiale

Digjet ruloti portugez në Levan – Tepelenë, vetëm dëme materiale

Fier – Një shkëndijë elektrike ka djegur një automjet tip rulot me targa portugeze e shofer italian pak minuta më parë në aksin e autostradës Levan – Tepelenë.

Automjeti ka qënë në ecje në vendin e quajtur “Ktgesa e Rromsit” kur shoferi italian ka ndaluar i tmerruar. Kalimtarë të rastësishëm i kanë dhënë ndihmën dhe kan njoftuar policinë si dhe zjarrfiksat, Burime nga vendi i ngjarjes pohojnë se zjarrfiksat kanë shkuar në vendgjarje së bashku me policië duke bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Grupi i ekspertëve që mbrriti në vendgjarje pohonë se shkaku i zjarrit në mjetin rulot ka qënë një shkëndijë elektrike. Po këto burime pohuan se nuk ka pasur dëme në bjerëz pasi shoferi ka qënë i vetëm në mjet dhe nzuk ka dëmtime

Policia

Sot rreth orës 21:00, në aksin rrugor Levan – Tepelenë, në fshatin Rromës, Mallakastër, ka marrë flakë, në ecje e sipër, automjeti rulot tip “Opel” me drejtues shtetasin italian R. Z., 67 vjeç.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë për shkak të një defekti në mjet.
Nuk ka dëme në njerëz, vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME