Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDilema/ Vrasje apo aksident?! Vdes 34 vjeçari nga Roskoveci në Britani

Dilema/ Vrasje apo aksident?! Vdes 34 vjeçari nga Roskoveci në Britani

Olsi Kuka 30 vjeç banor I fshatit Kurjan por prej afro 2 vjetësh jetonte në Londër, ka ndërruar jetë afro një javë më parë. Lajmi konfirmohet si nga media britanike ashtu dhe nga famljarë të tij por motivi i vdekjes së tij ende nuk është sqaruar.

Sipas mediave britanike, pas ngjarjes policia ka arrestuar tre persona, dy djem, njëri 33 dhe tjetri 24 vjeç sie dhe një vajzë 24-vjeçare. Menjëherë p[asi mori lëndimet në tru, i riu nga Shqipëria është dërguar në spital, por fatkeqësisht nuk ka mundur të mbijetojë duke humbur jetën.

Ndërkohë që mediat kanë publikuar se  janë ndaluar 3 persona mes tyre një femër që dyshohen si autorë të vrasjes së 30 vjeçarit Olsi Kuka dhe plagosjes rëndë të djalit të xhaxhait të tij, lajmi ka mbrritur edhe tek familjarët e tyre në Kurjan të Roskovecit.

https://www.hamhigh.co.uk/news/crime/stabbing-in-barnet-north-london-8958132

Burime nga fshati Kurjan dhe nga të afër të viktimës pohojnë se e dinë vdekjen e 34 vjeçarit por u kanë thënë që ka vdekur nga aksident automobilistik . Ka qënë bashke me djalin e xhaxhait i cili është i plagoisur rëndë. Po kto burime pohuan se e jëma e 34 vjeçariot dhe bashkëshortja e tij shtatzane nuk e dine dhe kjo për shkak të shtatzanisë së saj.

30 vjeçari kish shkuar për një jetë më të mirë në Britani ndërkohë që afro 9 muaj më parë mori dhe të vëllanë e tij i cili ishte elektriçist në zonën ku banojnë në Roskovec. Vëllai ka afro 10 ditë që ëshrë kthyer .

Vdekja e 30 vjeçarit Kuka ka mbështjell me mister e dyshime familjarët e tij në fshatin Kurjan nëse vërtet ka ndodhur aksident automobilistik apo është ndonjë vrasje

Tashmë familjarët janë bë pritje të adhje së trupit të pajetë të tij për të kryer ceremoninë mortore në fshati Kurjan të bashkisë Roskovecit.

(Redaksia i shpreh ngushëllime familjareve)

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME