Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDita nis me rreshje të dendura shiu në Fier

Dita nis me rreshje të dendura shiu në Fier

Fier – Mëngjesi i ditës sotme ka nisur me rreshje te dendura shiu në zonat dhe qytetin e Fierit.

Rreshjet e shiut kanë qënë të dendura dhe problematike për drejtuesit e automjeteve që kanë qënë duke qarkulluar në ato momente jo vetëm në rrugët e brendëshme të qytetit por edhe në ato rurale e ndërqytetase.

Në qarkun Fier, rreth orës 8:00 kanë filluar reshjet e shiut me intesitet mesatar deri të lartë.

Deri në këto momente nga strukturat vendore të MC nuk ka raportime për situata problematike lidhur me aksesimin e infrastrukturës rrugore dhe furnizimit me ujë të pijshëm .
Raportohet vetëm për daljen jashtë funksionit të 3 fiderave
1-Fideri Mujalli n/stacioni Libofshë.
2-Fideri tharese, Kraps 3-CO2 n/stacioni Fieri 1

Grupet e punës të avarive e defekteeve janë në terren, po kështu dhe shërbimet  e policisë janë terren në ndjekje të situatës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME