Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET“Drejtësi për Jonadën”/ Protestuesit spërkasin me bojë të kuqe Ministrinë e Brendshme

“Drejtësi për Jonadën”/ Protestuesit spërkasin me bojë të kuqe Ministrinë e Brendshme

Qytetarët në protestën e zhvilluar për vdekjen e 7-vjeçares Jonada Avdia, kanë hedhur bojë të kuqe në muret e Ministrisë së Brendshme.

Gjatë fjalës së tij, një prej protestuesve u shpreh se kjo ngjyrë e kuqe simbolizon gjakun e shkaktuar nga kryeministri Edi Rama si dhe ministrat Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaro. Kjo është protesta e dytë e zhvilluar pas tragjedisë së Himarës. Protestuesit u zhvendosë n me pas te Kryeministria.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME