Thursday, March 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedDyshohen për 8 grabitje në Spanjë, arrestohen shqiptarët

Dyshohen për 8 grabitje në Spanjë, arrestohen shqiptarët

Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë spanjolle të akuzuar për të paktën 8 vjedhje. Bëhet fjalë për shtetasit 28 dhe 38 vjeç, të akuzuar për një seri vjedhjesh në dy provinca.

Garda Civile ka çmontuar bandën që mbolli frikë tek banorët e rajonit Merindad de Río Ubierna të Burgos. Në pranga kanë rënë K.D., 38 vjeç dhe H.M., 28 vjeç. Gjatë muajve të fundit, si në Komandën e Gardës Civile të Burgos ashtu edhe në Palencia, ka pasur një rritje të grabitjeve të kryera brenda shtëpive, duke përdorur forcë, të cilat në rastin e Burgos ishin të përqendruara praktikisht në të njëjtin rajon, popullsi të vendosura në Merindad de Río Ubierna, ndërsa në Palencia e bënë këtë në vende të ndryshme afër A-67 dhe C-615.

Ngjarjet jo vetëm që krijuan shqetësime të mëdha tek viktimat, por edhe një klimë pasigurie dhe frike tek banorët, të cilët, duke pasur parasysh mosndëshkimin e dukshëm dhe shpejtësinë me të cilën sulmuesit kryen krimet e tyre, kishin frikë për pronën e tyre.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: