Monday, October 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËE rrallë/  Sonte shfaqet në qiell hëna e luleshtrydheve

E rrallë/  Sonte shfaqet në qiell hëna e luleshtrydheve

Hëna e plotë e qershorit: ‘Hëna e luleshtrydheve’ po vjen. Këtë të diel (4/6) shfaqet hëna e parë e plotë e kësaj vere dhe është e ashtuquajtura “Hëna e Luleshtrydheve”. D uke qenë se qershori konsiderohet muaji i duhur për vjeljen e luleshtrydheve, hëna e tij e plotë e ka marrë emrin nga ky frut.

Ekspertët e përshkruajnë “Hënën e Luleshtrydhes” si një rruzull portokalli që gradualisht fillon e zverdhet dhe kur bëhet 30% shndritshme.

 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: