Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREEminem, së shpejti albumi i ri

Eminem, së shpejti albumi i ri

Gjatë paraqitjes së Dr. Dre në episodin e së martës të Jimmy Kimmel Live!, reperi/producenti zbuloi se albumi i 12-të i Eminem-it do të publikohet “këtë vit”.

Më lejoni t’ju them diçka, më lejoni t’ju shpjegoj diçka tani – Eminem është duke punuar për albumin e tij që do të dalë këtë vit,” tha Dre, 59. “Dhe unë në fakt fola me të, dhe ai tha se ishte dakord që unë të zbuloja lajmin pikërisht këtu në këtë emision”. “Pra, ai ka një album që do të dalë – unë kam këngë në të. Unë në fakt do ta dëgjoj të gjithë albumin për herë të parë nesër,” detajoi Dre.

Pavarësisht se ka bashkëpunuar me Slim Shady, 51, në projektin e ardhshëm, bashkëthemeluesi i Death Row Records pranoi se nuk është i sigurt se si do të tingëllojë rezultati përfundimtar.

Albumi më i fundit origjinal në studio i reperit, Music to Be Murdered By, u publikua në vitin 2020 dhe solli hitin “Godzilla” me Juice Wrld, i cili arriti kulmin në vendin e tretë në Billboard Hot 100. Eminem vazhdoi me Music to Be Murdered By – Side B në të njëjtin vit dhe më vonë publikoi albumin e hiteve më të mira Curtain Call 2 në 2022.

Më herët të martën, bashkëthemeluesi i Beats Electronics u nderua me një yll në Hollywood Walk of Fame. Snoop Dogg dhe Curtis “50 Cent” Jackson – i cili iu bashkua Dre në Jimmy Kimmel Live! — si dhe Eminem mori pjesë në ceremoni për ta mbështetur.

“Nuk e prisja që të kishte kaq shumë njerëz për të më mbështetur, por  ishte e mrekullueshme”, deklaroi reperi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME