Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETEmrat/ Operacioni antidrogë me urdhër të SPAK, ja 8 të arrestuarit

Emrat/ Operacioni antidrogë me urdhër të SPAK, ja 8 të arrestuarit

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë masën e sigurisë për personat e arrestuar gjatë një operacioni antidrogë më 25 maj në disa qytete me urdhër të SPAK. Togat e zeza caktuan masën e sigurisë “arrest me burg” për:

-Lavdërim (alias Lulzim) Alimani

-Saba Shehi

-Vait Taka

-Asim Pulaci

-Xhemal Zogu

-Shkëlqim Ismaili

-Ahmet Pulaci

Ndërsa për 73-vjeçarin Skënder Velja, i caktua masa e sigurisë “arrest shtëpie” për shkak të moshës dhe gjendjes shëndetësore.

Ndërsa vijojnë të jenë në kërkim 5 shtetasit:

Bujar Sefa (alias Xaka)

Haxhi Murati

Armand Dërvishi

Edison Xaka

Agron Asllanaj

Me urdhër të SPAK u zhvilluan operacione për kulitivim të bimëve narkotike në disa zona.

Kontrollet u zhvilluan në zonat periferike të Tiranës, Fushë Krujës, Krujës dhe Durrësit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME