Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËErdit Hazizaj nis turin elektoral për kreun e bashkisë Rroskovec, stacioni i...

Erdit Hazizaj nis turin elektoral për kreun e bashkisë Rroskovec, stacioni i parë Suk1 (fotot)

Rroskovec – Kandidati i Partisë Demokratike dega e Rroskovecit Erdit Hazizaj nisi turin e takimeve me qytetarët nga fshati Suk 1 në lagjen Agaçaj. Banorët e kësaj lagje i kanë bërë një pritje të ngrohtë duke i premtuar mbështetjen e fuqishme për zgjedhjet e 14 Majit.

Erdit Hazizaj në fjalë e tij shpalosur programin ku fokus kryesor ka fermerin dhe mbështetjes së fuqishme për punën e pa lodhur në sera dhe në sektorin e blektorisë. Po ashtu Hazizaj premtoi për uljen e çmimit të taksave për shërbimet kryesore po ashtu ulje do ketë edhe për tarifat e vaditjes si dhe heqjen e plotë të tarifës abuzive për pastrimin e kanaleve.

📍

Zero taksë dhe tarifë në lagjet ku nuk ofrohet ndriçim dhe gjelbërim ishte një tjetër premtim i z. Hazizaj për banorët e lagjes Agaçaj si dhe për çdo fshat të bashkisë Roskovec.

📍Po ashtu u prezantua edhe antarja e ardhshme e këshilit bashkiak znj. Dhurata Malka, si një zë i fuqishëm për problemet dhe hallet e banorëve të fshatit Suk 1 dhe lagjes Agaçaj.

📍Në fjalë e tyre banorët e siguruan kandidatin fitues të koalicionit “ Bashkë Fitojmë” se do ta votojnë masivisht sepse sipas tyre ka ardhur koha për ndryshim dhe frymë të re në krye të bashkisë Roskovec. Voto Erdit Hazizaj VOTO nr.1

Kandidati Hazizaj ka pohuar qartë dhe me besim se fitorja është e tyre në datën 14 maj, ajo është bërë akoma dhe më e lehtë nga vet socialistët të cilët më shumë e kanë sorollatur elektoratin e tyre duke mos u shërbyer, duke mos mbajtur premtimet. Socialistët e zhgënjyer po vin çdo ditë e më tepër në mblshtetje të tij duke i premtuar votën në 14 maj.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: