Thursday, March 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURË”Eurovision 2023”, ja logo-ja dhe slogani

”Eurovision 2023”, ja logo-ja dhe slogani

Ukraina fitoi festivalin “Eurovision 2022” në Itali, por këtë vit Europa do të bashkohet në Liverpul të Britanisë së Madhe, për shkak se vendi është ende i rrënuar nga lufta që vijon.

Slogani i këtij viti për Eurovision-in do të jetë ”Të bashkuar nga Muzika”. Logoja për këtë vit shfaq disa zemra që rrahin në unison. Ngjyrat mbizotëruese të logos janë bluja dhe e verdha, njëlloj si flamuri i Ukrainës.

Sipas ”BBC”, slogani i këtij viti reflekton origjinën e këtij kompeticioni të këngës që u krijua fillimisht si një mënyrë për të bashkuar Europën në një vend.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: