Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEFantazi në një tjetër nivel, 68 binjakë identik

Fantazi në një tjetër nivel, 68 binjakë identik

Gucci/ Gjashtëdhjetë e tetë binjake identike të veshura me veshje identike në pasarelë ishte një moment i jashtwzakonshwm i njw drame vizuale, duke e çuar Guccin nw njw tjeter nivel tw fantazisw.

Për të transmetuar shfaqjen, Gucci kishte dërguar një festë sekrete zbulimi në Ditën e Binjakëve, një kongres binjakësh në Twinsburg, Ohio. Publiku, i ndarë mes dy dhomave të ndara, nuk e dinte se po shikonin binjakë deri në momentet e fundit, kur një ekran që ndante dhomat u ngrit dhe secila modele bashkoi duart me një vëlla ose motër që ecnin së bashku gjatë gjithë shfaqjes.

Të shikosh binjakë identikë mund të duket sikur shikon një mrekulli natyrore të botës. Binjakëzimi është “aq i njohur por kaq i fuqishëm”, tha drejtori kreativ i shfaqjes, Alessandro Michele. Binjakët, tha ai, na kujtojnë “indin lidhës” në familje dhe në shoqëri.

Binjake

Në pasarelë, lodrat Gremlins dolën nga çanta lëkure të hijshme, sepse “Gremlinët janë kafshë të vogla, por mund të jenë të këqia. Ata janë si frika jote ndaj vetvetes tënde të keqe.” Ekscentriciteti i pakufishëm i Michele mund të duket një përshtatje e papritur për markën më të madhe luksoze të Italisë, por korr dividentë, siç e dëshmojnë shitjet prej më shumë se 10 miliardë dollarësh vitin e kaluar.

Michele ia kushtoi shfaqjen grave që ai i quan “nënat binjake”. Ai u rrit me nënën e tij, Eraldën, dhe binjaken e saj, tezen e tij Giuliana, dy gra aq të afërta sa që dukeshin “të shumëzuara në mënyrë magjike”, tha ai.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME