Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFermë kanabisi 2,1 milionë paund/ Daily Mail: Arrestohen Adrian Daja dhe Andi...

Fermë kanabisi 2,1 milionë paund/ Daily Mail: Arrestohen Adrian Daja dhe Andi Shabani

Dy shtetas shqiptarë janë dënuar me burg nga një gjykatë në Britani, pasi u kapën gjatë një aksioni anti kanabis në Neëport, në Uellsin e Jugut.

Gazeta britanike “Daily Mail” thotë se ferma e kanabisit kishte shërbyer për 145 vite si dyqan i “Wildings”, përpara se të mbyllej dhe të merrej me qira nga shqiptarët.

Bëhet fjalë për shtetasit Adrian Daja, 27-vjeç, edhe Andi Shabani, 28-vjeç të arrestuar gjatë aksionit të policisë brenda pronës.

Ata shërbenin si fermerë brenda godinës, ku u gjet një sasi tepër e madhe bimësh, plot 3000 rrënjë me vlerë prej 2.1 milionë paund.

Gjykatësja vendosi t’i dënojë me nga dy vite burg shqiptarët, duke u thënë se do të dëbohen pas kryerjes së krimit. Ata ndodheshin ilegalisht në Britaninë e Madhe.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME