Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFieri ndez dritat e festës së Krishtlindjeve

Fieri ndez dritat e festës së Krishtlindjeve

Fier -“Festave” qe simbolizon ardhjen e Krishtlindjes dhe Vitit te Ri. Nen tingujt e muzikes dhe i shoqeruar nga dhjetra femije te veshur me ngjyrat e ndezura festive , ne menyre ceremoniale kryebashkiaku Armando Subashi ndezi dritat e pemes , pasuar nga nje spektakel fishekzjarresh.

Subashi ka uruar gjithe fieraket kudo ndodhen brenda dhe jashte vendit per festa te gezuara , ndersa ka theksuar se ne Fierin qe ndryshon cdo dite atmostera festive ndihet me shume elemente zbukurues por ka theksuar se fondet e pamjaftueshme nuk kane lejuar zbukurimin e njesive administrative, gje qe do te jete nje nder prioritetet e vitit te ardhshem. Ne urimin e tij Subashi ka uruar dhe opoziten e cila shume aktivitetete pergjate vitit nuk u eshte bashkuar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME