Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFoto - Lajm/ “Relaks o Baton…”/ Mesazhet që janë vënë rrugëve të...

Foto – Lajm/ “Relaks o Baton…”/ Mesazhet që janë vënë rrugëve të Kosovës

Qeveria e Kosovës ka sjellë një risi të veçantë për të sensibilizuar shoferët dhe për të shmangur aksidentet.

Tabela me fraza të ndryshme janë vendosur në rrugët e vendit për të ndërgjegjësuar drejtuesit e mjeteve të cilët lëvizin me shpejtësi.

“Relaks o Raip, lidhe qat rrip”; “Relaks Mahmut, mos u ngut”; Relaks oj Arbëresh, mos u qo peshë”, “Relaks Hana, po të pret nana”, “Kujdes Filloretë, s’ke hyp në raketë”, “Relaks o Baton, le at’ telefon”, – thuhet në disa prej mesazheve. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME