Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTFreiburgu përmbys Bayernin  dhe e eliminon nga Kupa e Gjermanisë

Freiburgu përmbys Bayernin  dhe e eliminon nga Kupa e Gjermanisë

Thomas Tuchel merr goditjen e parë të rëndë si trajner i Bayernit. Skuadra bavareze pësoi një disfatë të papritur 2-1 përballë Frieburgut në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë.

Bavarezët shënuan të parët me Upmecanon në minutën e 19-të, pasi një harkimi të kalibruar të Joshua Kimmich. U duk sikur liderët e Bundesligës do ta zgjidhnin shpejt çështjen e kualifikimit, por në të 27-tën Hofler lëshoi një predhë nga një distancë e largët, e cila befasoi portierin Sommer.

Befasia ndodhi në sekondat e fundit të kohës shtesë, me Holer që shndërroi në gol një 11-metërsh.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME