Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTGavi ndryshon kontratën dhe numrin e fanellës

Gavi ndryshon kontratën dhe numrin e fanellës

Telashet nuk kanë fund për futbollistin e Barcelonës, Gavi. Së fundmi ai ka ndërruar numrin e fanellës nga 6 në 30, por kjo nuk është se i ka bërë punë për aktivimin e tij.

Mesfushori sapo ka nënshkruar një rinovim duke e zgjatur marrëdhënien e tij me klubin deri në vitin 2026-të.

Marrëveshje konsiderohet pavlefshme pas vendimit që e ka bërë të kthehet te Juvenil A, që e kthen atë te kontrata e tij e parakohshme deri në qershor 2024 dhe me një klauzolë 50 milionë.

Talenti spanjoll nuk lejohet që të aktivizohet në skuadrën e parë, për shkak të problemeve ekonomike që ka pasur skuadra e Barcelonës me pagat që kanë kaluar limitet.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME