Saturday, April 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTGazetari i famshëm Piers Morgan: Franca u helmua qëllimisht, nuk ishte virus!

Gazetari i famshëm Piers Morgan: Franca u helmua qëllimisht, nuk ishte virus!

Një lajm i pabesueshëm po qarkullon së fundmi për Kupën e Botës. Gazetari i famshëm, që intervistoi Ronaldon, Piers Morgan është bërë pjesë edhe një herë në titujt e parë të gazetave duke pretenduar se kombëtarja franceze u helmua qëllimisht përpara finales së Kupës së Botës.

Skuadra franceze bëri një paraqitje të dobët në pjesën e parë kundër Argjentinës përpara se të barazonte ndeshjen në 2-2 në pjesën e dytë me golat e shënuar nga Kylian Mbappé.

Një hat-trick i Kylian Mbappe e dërgoi ndeshjen në penallti, të cilën Franca e humbi. Megjithatë, me skuadrën franceze që ishte kapluar nga virusi para çerekfinales së tyre me Anglinë, Morgan ka sugjeruar se shkaku i kësaj ishte shumë më i keq. Ai shkroi në Tëitter se:

“Nuk ishte një virus, skuadra franceze është helmuar qëllimisht”, shkroi gazetari dhe moderatori i njohur anglez duke iu referuar paraqitjes së dobët të lojtarëve të Francës në pjesën e parë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: