Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedGrupet anarkiste përplasen ashpër me policinë

Grupet anarkiste përplasen ashpër me policinë

Greqi – Ka degjeneruar në akte dhune protesta e grupeve anarkiste në kryeqytetin grek.

Protestuesit kërkonin lirimin nga burgu të një prej anarkistëve më të njohur grekë, Jani Mihailidhi.

Ekstremistët hodhën gurë dhe kokteile molotov kundër forcave të shumta të rendit, të cilat u përgjigjën me kimikate dhe ujë me presion.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME