Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINË“Guinness”, Gëzim Topçiu 7 mandate kryebashkiak

“Guinness”, Gëzim Topçiu 7 mandate kryebashkiak

Gëzim Topçiu, kandidati i Partisë Socialiste është për rekord giunnes pasi ka fituar mandatin e shtatë të kryetarit të bashkisë Maliq. Përballë Topçiut ishte kandidati i kaolicionit ‘Bashkë Fitojmë, Alfred Gega.

Bashkia e Maliqit ka preferuar gjithmonë kandidatë të së majtës në zgjedhjet lokale, por në zgjedhjet e viteve 2007 dhe 2011, rezultati ka qenë i ngushtë. Socialistët zgjeruan fitoren e tyre në zgjedhjet që pasuan ndërsa në zgjedhjet parlamentare të vitit 2021, në territorin e bashkisë arritën të marrin 52% të votave përkundrejt 43% që morën dy partitë opozitare, PD dhe LSI.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME