Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETHakerat nxjerrin të dhënat personale të Edi Ramës

Hakerat nxjerrin të dhënat personale të Edi Ramës

Nuk kanë të ndaluar hakerat iranianë që rrëzuan sistemet qeveritare në korrik dhe më vonë në shtator ato të Policisë së Shtetit. Këtë pasdite ata kanë publikuar të dhënat personale të kryeministrit Edi Rama.

“Zoti kryeministër A u keni thënë njerëzve tuaj se taksat që paguajnë shpenzohen për strehimin e terroristëve të MEK në Durrës? A u jepet njëlloj shqiptarëve tokë, strehim, ushqim dhe karburant falas?”, shkruhet në mesazhin e hakerave, publikuar në llogarinë e tyre në Telegram.

Janë marrë të gjitha të dhënat nga sistemi TIMS, ku janë shënuar hyrjet dhe daljet e kryeministrit Rama. Tani mbizotërojnë fluturimet me “CHARTER – 0000” me kategorinë -DIPLOMATIKE, por jo gjithmonë ka qenë kështu. Numërohet 274 fluturime me charter.

Dalja e parë e Edi Ramës që është shënuar 1 gusht 2005, kur Rama është larguar për në Vienë, por si një qytetar i “ZAKONSHËM”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME