Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËHarta e re gjyqësore/ Berisha: Kapaku i arkivolit që mbyll Reformën në...

Harta e re gjyqësore/ Berisha: Kapaku i arkivolit që mbyll Reformën në Drejtësi

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha po zhvillon një tryezë me ekspertët për sfidat në sistemin Gjyqësor. Berisha tha se harta e re gjyqësore është në kundërshtim flagrant me Kushtetutën, dhe se e cilëson si kapaku që i vihet arkivolit në të cilin e mbylli Reforma e Drejtësisë, sistemin e drejtësisë në Shqipëri.

”Harta e re gjyqësore që vjen në kundërshtim flagrant me Kushtetutën, ligji për organizmin e drejtësisë, është kapaku që i vihet arkivolit në të cilin e mbylli Reforma e Drejtësisë, sistemin e drejtësisë në Shqipëri.

Shqipëria kaloi në një proces unik në planetin tokë, asnjë vend, asnjë komb asnjë pushtues nuk ka guxuar t’i shkatërrojë një vendi tjetër, një kombi sistemin e drejtësisë. Për arsye të caktuara fusha ta caktuara janë të detyruara të respektojnë Konventën”.

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1983998848476143&t=1
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME