Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET”Homeland Justice” - shqiptarëve: Pushteti do ju shtyp, ju pret fati i...

”Homeland Justice” – shqiptarëve: Pushteti do ju shtyp, ju pret fati i iranianëve

Nuk kanë të sosur sulmet kibernetike dhe dosjet që nxjerr grupi i hakerave “Homeland Justice”. Këtë herë ata kanë publikuar një dokument, ku përmes të cilit paralajmëron zhvillime në Shqipëri.

Ata shkruajnë edhe se njerëzit në Shqipëri i pret fati i irakianëve se ata do të shtypen nga pushtetarët njësoj siç bëri si ish-diktatori irakian Saddam Hussein me popullin e tij.

”Siç e dini, dhe siç thamë, korrupsioni sistematik i pushtetarëve po e bën më të ngatërruar popullin shqiptar. Ashtu si ish-diktatori irakian Saddam Hussein përdori MEK për të vrarë dhe shtypur njerëzit e tij si ushtrinë e tij private, një fat i tillë me siguri do të përsëritet në Shqipëri. Qëndroni vigjilent për zbulime të mëtejshme”.

Pas godites së parë të portaleve qeveritare, si ajo e e-Albania, më pas me sistemin TIMS, tani me sistemin MEMEX, duket se asnjë e dhënë e këtij vendi nuk do të mbetet sekret, të gjitha po dalin në shesh.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME