Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETHumanizmi/ Mjeku fierak Roel Zoga rikonstrukton shtëpinë e familjes së varfër në...

Humanizmi/ Mjeku fierak Roel Zoga rikonstrukton shtëpinë e familjes së varfër në Hamil

Fier – Mjeku fierak Roel Zoga ka spikatur shpeshhere me gjestet e tij humane ne ndihme te familjeve te varfera. Vetem pak dite me pare me financimet e veta, ka rikonstruktuar komplet shtepine e familjes së Gëzim Hebeja me dy femije te vegjel ne fshatin Hamil te Fierit.

Familja prej vitesh jetonte mes varferise ne nje shtepi ne gjendje te mjerueshme, te rrenuar qe nuk plotesonte as kushtet me minimale te jeteses.

Pasi ka marre apelin per ndihme te kesaj familje, per kushtet aspak njerezore ku ata jetonin, mjeku Roel Zoga me financat e tij ka kontribuar per rikonstruksionin total te baneses duke filluar nga shtrimi i pllakave, suvatimi dhe lyerja e mureve, vendosja e dyerve dhe dritareve te reja, si dhe mobilimin e saj me dy dhoma gjumi, per çiftin dhe per femijet, kuzhinen dhe kolltuqet.

Nga bamirësitë e mjekut neurolog Roel Zoga

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME