Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAHumb thellë Milo Gjukanoviç në Malin e Zi

Humb thellë Milo Gjukanoviç në Malin e Zi

Kanë dalë rezultatet paraprake të balotazhit të zgjedhjeve presidenciale në Malin e Zi.

Kandidati Milo Gjukanoviç, njëkohësisht President në detyrë ka marrë vetëm 39,8% të votave.

Ndërsa Jakov Milatoviç nga partia “Europa tani” numëron 60,2% të votave.

Këto janë rezultatet paraprake të bazuara në 56,5% të votave të numëruara.

Rezultatet janë dhënë nga Qendra për Monitorim dhe Hulumtim (CeMI). 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME