Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREInteri fiton Superkupën e Italisë, vendos Lautaro në “frymën e fundit”

Interi fiton Superkupën e Italisë, vendos Lautaro në “frymën e fundit”

Inter ka arritur të fitojë ndaj Napolit me rezultatin 1-0, në ndeshjen e vlefshme për finalen e Superkupës së Italisë.

Pjesa e parë ka qenë e vakët, me pak raste nga të dyja skuadrat. Në të dytën, Inter ishte më kërkues, duke u favorizuar edhe nga fakti se Napoli mbeti me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Simeone.

Inter synonte vetëm portën, dhe golin e gjeti në minutën e 90’.  Lautaro Martinez e dërgoi topin në rrjetë duke i dhënë kështu Interit Superkupën e Italisë

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME