Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTItalia dhe Sllovenia kualifikohen në Europian, ja të gjitha rezultatet

Italia dhe Sllovenia kualifikohen në Europian, ja të gjitha rezultatet

Kualifikueset e Europianit luajtën ndeshjet e parafundit të grupeve, me shumë skuadra që zbuluan fatet e tyre për sa i përket kualifikimit.

Përveç Shqipërisë, në fushë në Grupin E zbritën dhe Republika Çeke me Moldavinë. Çekëve triumfuan me rezultatin e pastër 3-0 duke vulosur kualifikimin.

Një tjetër duel që u prit me interes ishte ai i Grupit C mes Ukrainës dhe Italisë, të cilat janë të dyja me pikë të barabarta. “Axurrëve” u mjaftoi vetëm një barazim, duke siguruar mes vuajtjesh kualifikimin.

Kualifikimi u luajt edhe në Ljubljana mes Sllovenisë dhe Kazakistanit, e vlefshme për Grupin H, ishin Sllovenët atë që triumfuan me rezultatin 2-1, duke festuar.

Për sa i përket rezultateve të tjera. Irlanda e Veriut, Finlanda arritën të triumfonin, ndërkohë Maqedonia e Veriut i rrëmbeu një barazim prestigji Anglisë.

Image
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME