Wednesday, June 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËJa emrat e propozuar për president në mbledhjen e grupit të PD

Ja emrat e propozuar për president në mbledhjen e grupit të PD

Zbardhen të tjera diskutime nga mbledhja e grupit parlamentar të PD, thirrur nga Enkelejd Alibeaj.

Mësohet se deputeti Kreshnik Çollaku ka propozuar për kandidate për Presidente Jorida Tabakun dhe Dashamir Shehin.

Ndërsa deputeti Saimir Korreshi ka propozuar si kandidat për president emrin e Visar Zhitit.

Deputeti Xhelal Mziu ka propozuar emrat e Rexhep Ukës, Halim Kosovës dhe Dashamir Shehit.

Deputetja Dhurata Çupi ka propozuar emrin e Princ Lekës si kandidat për President.

Deri tani lista e kandidatëve të propozuar në mbledhjen e grupit të PD është:

1. Leonard Demi
2. Dritan Demiraj
3. Arben Çejku
4. Dashamir Shehi
5. Jorida Tabaku
6. Rexhep Uka
7. Halim Kosova
8. Princ Leka
9. Visar Zhiti
10. Lajla Pernaska

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME