Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIJa fjala më e kërkuar në google

Ja fjala më e kërkuar në google

10 gjërat më të kërkuara në Google gjatë vitit 2022

Si çdo vit, motori më popullor i kërkimit mes njerëzve në të gjithë botën, Google, ka ndarë me publikun renditjet e gjërave më të kërkuara gjatë vitit që po lemë pas që në një farë mënyre edhe e personifikojnë këtë vit-në një farë mënyre!

Si fillim, Google i ndau renditjet sipas kategorive.

Çuditërisht, në shumë prej këtyre listave fjalët kryesore janë dukshëm të kërkuara nga një publik indian, dhe kjo nuk duhet të vij si habi, pasi në vitin 2023, India do të kthehet në vendin nr. 1 më të populluar në botë, duke ja kaluar kështu Kinës.

Ja cilat ishin 10 fjalët më të kërkuara në Google gjatë vitit 2022:

1-Wordle

Wordle është një lojë mjaft e njohur në internet që u jep lojtarëve gjashtë mundësi për të gjetur një fjalë me pesë shkronja çdo ditë. Megjithatë, wordle ka dhe një tjetër kuptim.

Wordle-është edhe termi që përdoret për të përshkruar konfigurime të tilla, të cilat, në bazë të një teksti me shumë fjalë, tregojnë vizualisht nga më e madhja-tek më të voglat, fjalët kryesore të përdorura gjatë të gjithë tekstit.

2- India vs. England (lojë futbolli)

3-Ukraina

4-Mbretëresha Elizabet

5-India vs. SA

6-Kupa Botërore

7- India vs. West Indies

8-iPhone 14

9-Jeffrey Dahmer

10-Indian Premier League

10 lajmet më të kërkuara gjatë vitit 2022:

1-Ukraina

2-Vdekja e Mbretëreshës Elizabet

3-Rezultatet e zgjedhjeve

4-Numrat e Lotarisë Powerball

5-Monkeypox

6-Uragani Ian

7-Gjyqi i Johnny Depp

8-Vrasja në shkollën e Teksasit

9-Will Smith në Ceremoninë Oskar

10-Ligji kundër abortit / Roe vs. Wade

10 njerëzit më të kërkuar në Google gjatë vitit 2022:

1-Johnny Depp

2-Will Smith

3-Amber Heard

4-Vladimir Putin

5-Chris Rock

6-Novak Djokovic

7-Ana Sorokin

8-Andrew Tate

9-Rishi Sunak

10-Simon Leviev

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME