Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETJa perimet që lehtësojnë dhimbjen e fytit

Ja perimet që lehtësojnë dhimbjen e fytit

Pavarësisht nga shkaku, ajo që ju intereson më shumë kur fillon një dhimbje fyti është se si ta lehtësoni atë, shpejt.

Mund të mendoni të vraponi te mjeku juaj, por disa nga trajtimet më të mira për dhimbjen e fytit janë të bëra vetë, si qepa.

Në fakt, qepa! Është një perime e pasur me antioksidantë, efektive në parandalimin e kancerit, diabetit, madje edhe ftohjes së zakonshme. Do të thoshim se është një superushqim.

Bëni çaj me qepë për të qetësuar dhimbjen e fytit

Zieni ujin dhe hidhni në të lëvozhgat e qepëve (rreth 1 gotë ujë për lëvozhgat e 1/2 qepës).

Lërini të vlojnë dhe më pas hiqni lëkurat./abcnews.al

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME